Wednesday, February 18, 2015

нью йорк. день п'ятий

Сьогодні нарешті погода дозволила збагойно гуляти сонячним містом! Чим, власне, й займався. Як виявилось, район East Village зокрема відомий й концентрацією наших: тут і музей, і молодіжна спілка америкобандеровців, і найвідоміша укр ресторація Нью Йорка (я так й не збагнув, чого укр-ю назва міста пишеться через дефіс).

Пообідали у Веселці варениками з м'ясом, до яких тут пропонується ще й яблучний сироп на додаток до сметани. Взагалі-то, бажання поїсти рідної кухні в мені спонукнули мої тегеранські друзі, в яких прийнято хоча б раз на тиждень вечеряти перською кухнею. Для них це звичайна, ледве не обов'язкова річ, а в мене навіть ідеї такої раніше не було.

Пройшов повз будинок, де в минулому розташовувалась лабораторія Ніколи Тесли, в якій він почав експериментувати з механічним осцилятором, більш відомим у народі як "Tesla's earthquake machine", бо за легендою саме його пристрій призвів до місцевого землетрусу 1898 року. Взагалі-то, вчений більшу частину свого життя прожив саме в Нью Йорку. Але постійного музея все ще нема, нещодавно, правда, все-таки почали його будувати відносно неподалік на місті його іншої лабораторії, Ілон Маск ще пожертвував на будівництво кругленьку суму.

Далі маршрут привів до Нью Йоркського університету. Шо я вам скажу - якби не прапори з корпусів, то здогадатись було б неможливо, що ото студентське. Посеред міста, де-які корпуси виходять на відомий парк (чим нагадує шеву) з тріумфальною аркою, під якою влітку зазвичай грають музиканти. Доречі, усі вуличні музиканти міста мають отримати ліцезію в мерії на право виступу на вулицях. Во як.


Нарешті потрапив до того парку High Line - пам'ятаю, читав про нього ще тоді, коли він був проектом. І от поступово, рік за роком частинами його відкривали. Останню частину відкрили минулого року - так що мені вдалося вперше там побувати вже коли будівництво було повністю завершеним. Історія класна - кілька десятків років на тому місті простоювали залізничні колії (підняті над дорогою) і якомусь розумнику вдалось переконати владу, що це саме те, що треба для майбутнього парку. Зараз, гадаю, він входить до п'ятірки найцікавіших туристичних місць міста. Не зміг з нього зійти поки не пройшов весь. Класно, все як і очікував. Влітку має бути ще краще, бо там багато вбудованих дерев'яних лежаків для засмагання.

Поки йшов, поруч помітив місце якогось показу fashion week. Доречі, завтра (тобто, сьогодні) буде показ українських дизайнерів, об'єднаних у Globus Fashion Ukraine. З одного боку, було б цікаво нарешті потрапити на показ, особливо такий, особливо в такому місцію, але блін, "я знов без капелюха" (та ото чого я туди попрусь без чарівної супутниці, не годиться).Після перерви на роботу, було спонтанно вирішено скористатись можливістю та трохи пройтись на концерт. Був солд аут, та мені пощастило перекупити квиток перед входом. Гурт Helmet (ніколи до цього не чув), шоу було присвячено 20-річчю їх альбома - тобто спочатку вони підряд грали цей альбом, а потім вже все інше. Причому, як пояснив вокаліст, вони рідко грають з розігрівом, бо їм самим подобається грати - тож їх виступ тривав десь дві з половиною години. Дуже класно - про музику мовчу, якщо тут 20 років назад грали таке й так фірмово, то ми відстаємо десь на покоління. Такого еталонного звуку для альтернативи та ню метала я ще ніде не чув. Так що недарма!


Playlist of the day:

1. Dreamshade - Photographs
2. Limp Bizkit (Feat. Lil Wayne) - Ready To Go
3. Helmet -  Unsung
4. Helmet - In The Meantime
5. Helmet - Crashing Foreign Cars

No comments:

Post a Comment